Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tiyatro

3 posters
YazarMesaj
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Tiyatro Empty
MesajKonu: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimeSalı Mart 27, 2007 9:05 am

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü

Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle bugün pek çok oyun ücretsiz olarak sahnelenecek. Belediye tiyatroları tüm tiyatroseverleri salonlara davet ediyor.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla, İstanbul ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri Şehir Tiyatroları sezon içerisinde gösterime giren başarılı oyunlarını halkla ücretsiz olarak buluşturacak. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Dünya Tiyatro Günü kapsamında halk galaları düzenleyecek. Bugün izleyicilere ücretsiz gösterilecek oyunlardan bazıları şunlar:

İ. B. B. ŞEHİR TİYATROLARI:
HARBİYE MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ: Bugün 'Leyla İle Mecnun' sahnede olacak. Prof. Dr. İskender Pala'nın yazdığı eserden yola çıkılarak sahneye konan müzikal, ünlü aşıkların hikayesini konu alıyor.

FATİH REŞAT NURİ SAHNESİ: Oktay Arayıcı'nın önemli oyunlarından 'Rumuz Goncagül'de Sema Keçik ve Hasibe Eren gibi isimler rol alıyor. Oyun İnsaf adlı bir karakterin, kızına koca bulmak için gazeteye ilan vermesiyle yaşananları anlatıyor.

KADIKÖY HALDUN TANER SAHNESİ: Türk Tiyatrosu'nun en eski örneklerinden 'İlk Göz Ağrısı' bugün sahnede. Evlilikte yaşanan sorunları anlatan komedi, Hazım Körmükçü'yü 14 yıl aradan sonra tekrar sahneyle buluşturuyor.

ÜSKÜDAR SAHNESİ: Ahmet Uz ve Naşit Özcan gibi isimlerin rol aldığı 'Titanik Orkestrası' ise sizin için bir başka alternatif... Oyun, dört evsizin başından geçen olayları konu alıyor.

ÜMRANİYE SAHNESİ: Haldun Taner'in ünlü oyunu 'Keşanlı Ali Destanı' bugün izlenebilir. Hikmet Körmükçü ve Serdar Orçin gibi isimlerin rol aldığı oyun, yıllar sonra kasabasına gelen Keşanlı Ali'nin yaşadıklarını anlatıyor.

KAĞITHANE SADABAD SAHNESİ: Orhan Kemal'in yazdığı, Ergün Işıldar'ın yönetmenliğini üstlendiği 'Eskici Dükkan'ı seyirciyle buluşacak. Oyunda, yoksullaşan bir ailedeki kuşak çatışmaları anlatılıyor. 'Eskici Dükkanı'nda Metin Çekmez, Özgür Kaymak Tanık gibi isimler rol alıyor.

KOCELİ B. B. ŞEHİR TİYATROLARI:
SÜLEYMAN DEMİREL SAHNESİ: 'Çocuğum' adlı oyun, bir yalanı gizlemek için söylenen ikinci yalanın başa nasıl bela olduğunu konu alıyor. Oyunda Emir Özbek Yıldız ve Serhat Güzel gibi isimler rol alıyor.

HALK EĞİTİM SAHNESİ: 'Ayrılık' isimli oyun bugün izleyiciyle buluşacak. Behiç Ak'ın yazdığı Mehmet Çevik'in yönettiği oyunda. Zeynep Özan ve H.Fatih Sevdi rol alıyor. Oyun, modern çağda yalnızlaşan bireylerin, başından geçen hikayeleri anlatıyor. Ayrılıp üç yıl sonra bilişan bir çiftin hikayesi karşınıza çıkıyor.

BAKIRKÖY BELEDİYESİ:
YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ: Alman yazar Kerstin Specht'in 'Bir Mutfak Masalı' adlı oyunu bugün izleyicinin karşısına çıkacak. Ayşe Demirel, Emre Kınay, Savaş Akova gibi isimlerin rol aldığı oyunda kocasının ölümünden sonra bir türlü kendine gelemeyen bayan Ulla'nın, genç bir adamla tanışmasıyla değişen yaşamı anlatılıyor.

KADIKÖY BELEDİYESİ:
CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ: Shakespeare'nin ünlü komedisi 'Hırçın Kız' bu özel günde sahnede... Kadın erkek ilişkisinde kadının erkek tarafından baskı altına alınmasını anlattığı ünlü oyunu Kemal Aydoğan yönetiyor. Oyunda Aybanu Aykut, Fırat tanış ve Timur Acar gibi isimler rol alıyor.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ:
AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ: Bertolt Brecht'in yazdığı ilk oyunlarından biri olan 'Küçük Burjuva Düğünü' sahnelenecek. Oyunda Gün Koper, İpek Ayaz ve Fatih Sönmez gibi tiyatrocular rol alıyor.

Oyunlar, düzenlenecek halk galaları ile saat 20.30'da ücretsiz olarak tiyatro seyircisi ile buluşacak.

Tiyatroseverler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sahnelerinin idare amirlerine başvurarak yerlerini ayırtabilirler.
[b]
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Tiyatro Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimeSalı Mart 27, 2007 9:06 am

biraz geç yazdım ama kusura bakmayın gidebilecek olan arkadaşlar bu fırsatı kaçırmasınlar Wink
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Tiyatro Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimeÇarş. Mart 28, 2007 2:16 am

Romantika

Yapımcılığını Türker İnanoğlu'nun, yönetmenliğini ise Şakir Gürzumar'ın üstlendiği 'Romantika' adlı müzikli oyunun galası dün TİM'de yapıldı. Melek Baykal, Çağla Şikel, Özgür Çevik, Zeki Alasya ve Tarık Pabuççuoğlu gibi isimlerden oluşan 25 kişilik oyun ekibi, "Çok yorulduk ama emeklerimize değecek. Seyirci bu oyunu çok sevecek" diyor.

Maslak'taki Türker İnanoğlu Maslak Show Center (TİM) aylardır hummalı bir çalışmaya ev sahipliği yapıyor. Türker İnanoğlu liderliğindeki dev bir ekip, sahnelerde yeniden Egemen Bostancı dönemi müzikallerinin büyülü havasını estirmeyi hedefleyen 'Romantika' adlı oyunun hazırlıklarıyla ilgileniyor. Galası dün yapılan oyunda, kökleri Osmanlı İmparatorluğu'na uzanan varlıklı bir ailenin Harvard'ta eğitim gördüğü zannedilen oğlu Yiğit ile geçimini çalgıcılıkla sağlayan bir Roman ailesinin kızı Güllü'nün aşk hikayesi anlatılıyor.

ZENGİNLE FAKİRİN AŞKI

İki aile arasındaki kültür, düşünce ve görgü farklarının eğlenceli bir üslupla gözler önüne serildiği oyunda başrolleri Çağla Şikel, Özgür Çevik, Melek Baykal, Zeki Alasya ve Tarık Pabuççuoğlu paylaşıyor. 25 ünlü yıldızın yanı sıra 22 kişilik bir dans ekibinin de yer aldığı oyunu Şakir Gürzumar yönetiyor. 'Romantika'nın senaryosu ise Resul Ertaş ile Yaşar Arak'ın imzalarını taşıyor. 'Yılın en renkli, en neşeli, en komik, en müzikli, en danslı ve dev kadrolu' oyunu sloganıyla sahneye koyulan 'Romantika'nın genel provalarını izlemek için TİM'e gittiğimde ilk ilgimi çeken herkesin yüzüne yorgunluk çöktüğü oluyor. Zeki Alasya ve Melek Baykal şu sözlerle tespitimi doğruluyor: "Burada farklı dizilerde oynayan arkadaşlar biraradayız. Ortak boş vakit bulmak hepimizi çok zorladı. Dolayısıyla daha yaptığımız işten keyif alma aşamasına gelemedik. O keyfi prömiyerden sonra yaşayacağız."

SICACIK BİR HİKAYE [/b][/b]

Kostümlü prova öncesinde oyuncuların toplandığı kafeteryada nereye baksam gözüme sevdiğim bir sima çarpıyor. Bu kadar ünlü ismi bir arada görmek insanın hoşuna gidiyor ve içinden 'Demek ki onları sahnede izlemek çok keyifli olacak' diye geçiriyorsun. Başında şapkası gazetesini okuyan oyunun kılıbık Baryam'ı Tarık Pabuçcuoğlu bu fikrimi şu sözlerle tastikliyor: "Egemen Bostancı rahmetli olduğundan beri Türkiye'de halkın büyük keyifle izlediği bir müzikal yapılmadı. Bizim hikayemiz sıcacık. Ekibimiz de çok güzel. Eminim ki bu oyun çok ilgi görecek. Seyirci oyunu çok sevecek."
alıntı günaydın
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Tiyatro Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimeÇarş. Mart 28, 2007 2:37 am

Bahar Noktası

Can Yücel’ in dilimize çevirirken neredeyse yeniden yazdığı eser aşkın insanları düşürdüğü halleri anlatan, düşle gerçek arasında gidip gelen bir komedi.

“ Öyle garip bir meşk ki aşk, en bayağı , en aşağılık şeyleri allayıp pullamaya, yüceltmeye birebir. Eros’u onun için mi acep kör gösterir esatir ? Kanatlı ya, havalanır, uçar gider kafirliğine, gözünün gördüğüne değil de, aklının estiğine.”

Atina Dükü Theseus, Amazonlar Kraliçesi Hippolyta ile evlenmek üzeredir... Egeus, çiftin sarayına gelerek kızı Hermia’yı, kendisinin uygun bulduğu Demetrius ile değil de Lysander ile evlenmek istediği için şikayet eder.Hermia da mecburen sevgilisiyle birlikte en yakındaki ormana kaçar. Gerçi ormanda da işler çok karışıktır. Zira periler kralı Oberon ve periler kraliçesi Titiana’nın arası kıskançlık yüzünden limonidir! Sırf bu yüzden doğanın düzeni birbirine girmiş vaziyettedir. Oberon, kendisini aldattığından şüphelendiği Titiana’yı cezalandırmak için baş uşağı Puck’ı vazifelendirir. Sihirli bir çiçeğin öz suyundan bir solüsyon hazırlar. Bu çok özel iksir kimin gözüne uyurken damlatılırsa, gözünü açtığında gördüğü ilk ‘yaratığa’, adama değil ama yaratığa, deliler gibi âşık olacaktır!

Oyun,ara dahil 2 saat 30 dakikadır.

Yazan:[/b] W.Shakespeare
Rejisör: Murat Karasu
Uyarlama: Can Yücel
Yönetmen Yrd.: Kubilay Karslıoğlu
Kostüm: Medine Yavuz
Dekor: Ethem Özbora
Işık: Yakup Çartık
Müzik: Server Acim
Dans Düzeni: Cihan Yöntem
Reji Asistanları: Aydan Kalınağa - Gizem Tuğan

Oyuncular:
Metin Belgin
Sumru Yavrucuk
Mustafa Uğurlu
Murat Karasu
Umut Demirdelen
Fikret Urucu
Cengiz Baykal
Kubilay Karslıoğlu
Hidayet Erdinç
İşdar Gökseven
Canberk Uçucu
Burak Şentürk
Burak Karaman
Edward Aris
Fatih Gülnar
Kadir Çermik
Aslı Yılmaz
Ece Özdikici

Oyun Taksim sahnesinde oynanmaktadır.[/b]
berrina
yeni geldim
yeni geldim
berrina

Tiyatro Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimeÇarş. Mart 28, 2007 2:54 am

Yeraltından Notlar

Akıl gerçekten de insan eylemlerinde en belirleyici yönlendirici midir? İnsan yönünü sadece aklıyla bulabilir mi? Diyelim ki biri, kendine akılcı bir yön belirledi, bu her zaman o kişinin çıkarlarına uyar mı? Yoksa bir insan, kendini “akıl dışı” bir isyanla da var edebilir mi?

...Bu notlar da, bunların yazarı da besbelli hayal ürünüdür. Bununla birlikte, toplumumuzun durumunu, yapısını göz önüne alacak olursak, bu notların yazarı gibi kişilerin aramızda bulunmasının yalnızca mümkün değil, aynı zamanda zorunlu olduğunu kabul ederiz. Benim bütün istediğim, pek yakın bir zaman öncesinin tiplerinden birini herkesin gözü önüne daha açık olarak sermektir. Bu tip, henüz tükenmemiş kuşağın bir temsilcisidir. “Yeraltı” adını verdiğimiz bölümde bu kişi kendisini, düşüncelerini açıklamakta; sanki bununla toplumumuzda niçin bulunduğunu, bulunmasının neden kaçınılmaz olduğunu söylemek istemektedir. İkinci bölüm ise bu kişinin yaşamındaki birkaç olayı anlatan gerçek anılardır.

Fyodor Dostoyevski

Oyun ara dahil 2 saat 15 dakikadır.

Yazan: Fyodor Dostoyevski
Çeviren: Mehmet Özgül
Rejisör: Özgür Yalım
Dekor-Kostüm: Ali Cem Köroğlu
Işık: Önder Arık
Müzik: Alexander Petihof

Oyuncular:
Payidar Tüfekçioğlu
Alptekin Serdengeçti
Ömer Hüsnü Turat
Saydam Yeniay
Ali Fuat Çimen
Tayfun Savlıoğlu
Ayhan Anıl
Sadık Takır
Rezzak Aklar
Ezgi Çelik
Seyhan Zemberek
Tuna Öztunç
A. Tefik Hiçyılmaz
Hande Gürak, Nevşim Erzat, Yıldız Durucan, Gözde Okur.
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Tiyatro Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimeÇarş. Mart 28, 2007 4:08 am

arkadaşlar ben bu oyunu izledim ve çok eğlendim.. şimdi bir t.v. kanallında yayınlanmakta eğer gidemezseniz muhakkak izleyin...

'Tiyatro Sporu', Amerika ve Avrupa’da Tiyatro Sporu ve Komedi Sporu gibi çeşitli isimler altında, eğlence yerlerinde seyircilere sunulan bir doğaçlama-gösteri türüdür. Gösteride, oyunculardan oluşturulan takımlar seyircilerden aldıkları yönlendirmelerle doğaçlamalar yaparlar. Seyircilerin sergilenen doğaçlamalara puan vermesinin ardından bu 'spor müsabakası'nın galibi belirlenir.

Son otuz yılda tiyatro alanında gerçekleşen yeniliklerin bir uzantısı olan bu gösteri türü, seyirci-oyuncu ilişkisini yeniden kurarak bu ilişkiyi interaktif boyuta taşıyor. Bütün gösteriler seyirciyle birlikte yaşanan bir sürecin yaratılması ve bunun tekrarlanamaz olması itibarıyla her iki taraf için de önemli birer deneyimdir.

Oyuncular:
Ayça Işıldar Ak
Özlem Türay
Dilek Çelebi
Yiğit Arı
Burak Satıbol

Adres:'mahşer-i cümbüş hayalhanesi' sadri alışık sok. no:24/4 beyoğlu -
istanbul
tel:0 212 249 1990
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Tiyatro Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimePerş. Mart 29, 2007 1:45 am

ALİ POYRAZOĞLU TİYATROSU

TAK TAK TAKINTI

Güldürü / iki bölüm

Yazan: Laurent Baffie
Uygulayan ve Yöneten: Ali Poyrazoğlu
Oynayanlar: Ali Poyrazoğlu, Bülent Kayabaş, Şebnem Özinal, Özdemir Çiftçioğlu, Berrak Kuş, Eser Ali, Kerem Coro

TAK TAK TAKINTI
Büyük doktorlar çatlağın, delinin, üşütmüşün, takıntılının altında yatan insanı görmenin, keşfetmenin, düzeltmenin yollarını arıyor.
Ya bunların hepsi zincirlerinden boşanıp aramıza karışırsa?
Peki, şu anda tiyatroda, yanınınızda oturan, kafayı üşütmüşün, çatlağın tekiyse ne olacak?
Her yer delilerle dolmuşsa?
Tak tak takıntılılar
Üşütükler
Kafayı yemişler
Yemek üzere olanlar
Çat çat çatlaklar...

"TAK TAK TAKINTI", gündelik yaşam içinde kıyısından geçtiğimiz, farkına varmadığımız, sıradan sandığımız küçük olayları örtülerinden sıyırıp önümüze koyan muhteşem bir güldürü.
Küçük Prens, "aslolan göze görünmez" diyor. "TAK TAK TAKINTI",göze görünmeyenin peşinde bir güldürü.
Saplantılarından kurtulup, kendine yeni baştan başlamanın yolunu keşfedenler, kurulu düzen hapishanesinden kurtuluyor; içlerine tıkıldıkları hücrenin duvarlarını yıkıyor...

Güneş doğuyor içlerine...
Bırakın, doğsun güneş...
Oyuna gelin, birlikte kaçalım hapishaneden.

Tarih : 13-14-15 Nisan 20:30
Mekan : İzmir Atatürk Kültür Merkezi
Bilet fiyatları : Tam: 30 YTL İndirimli: 25 YTL
Ön bilgi - İndirimli biletler öğrenci, öğretmen ve emekliler için geçerlidir.

En son tarafından Perş. Mart 29, 2007 4:23 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Tiyatro Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimePerş. Mart 29, 2007 4:22 am

Anna Karenina

Tolstoy’un ölümsüz romanı Anna Karenina, Kenter Tiyatrosu’nda Türk tiyatroseverlerle buluşuyor. Helen Edmundson’un farklı oyunlaştırması ile ilk kez 1992 yılında İngiltere’de sahnelenen oyun, “Yılın Olağanüstü Tiyatro Olayı” olarak karşılanmıştı.
Edmundson, geçmişteki yüzlerce tiyatro ve sinema uyarlamasından farklı olarak bu kez sadece Anna’yı ve yasak aşkını değil; Tolstoy’un kendisini ve değişen Rusyasını da sahneye taşıyor:
Yakıcı tutkulara sahip bir genç kadının tutucu aristokların dünyasında yeri var mıdır? Hem anne hem sevgili olunabilir mi? Toplum özgürlüğe, özellikle de kadınların özgürlüğüne hiçbir zaman hazır olmayacak mı?
Anna, Vronski’yle karşılaşıncaya dek, mutluluk, aşk gibi konuları pek düşünmemişti. Ama artık geldiği noktada sadece kocası ve çocuğuyla değil, bütün toplumla çatışmak zorunda kalıyordu. Peki bunu istiyor muydu? Buna hazır mıydı?
Levin ise yaşadığı dünyada, en az Anna kadar mutsuzdu. Ama onun çözümü toplumsal bir değişim yaratmaya çalışmak olacaktı. Toprağın sahibi bir kişi olmak zorunda değildi, çalışanlar sadece ücretlerini alarak yaşayamazlardı, hem sorumluluk hem de mutluluk paylaşılabilirdi. Böylece dünya daha mı güzel olacaktı? Levin başarabilecek miydi? Peki Anna’nın dünyası nasıl güzelleşecekti?

Yazan: Lev Tolstoy
Uyarlayan: Helen Edmundson
Çeviren: Cevat Çapan
Yönetmen: Mehmet Birkiye
Oyuncular: Yıldız Kenter, Cüneyt Türel, Hakan Gerçek, Yeşim Koçak, Engin Hepileri, Demet Evgar, Engin Altan Düzyatan, Sibel Taşçıoğlu, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Ahsen Gül, Ece Aksel, Ece Erişti, Derya Aslan, Ferdi Alver, Hakan Silahsızoğlu, Hare Sürel, Seval İşgören, Ushan Çakır
Kostüm Tasarımı: Canan Göknil
Dekor Tasarımı: Barış Dinçel
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Müzik: Deniz Sever
Koreograf: Cihan Yöntem

Performans Tarih Saat
Anna Karenina 30.03.2007 20:00
Anna Karenina 31.03.2007 20:00
Anna Karenina 01.04.2007 20:00

Tarih Saat : 30.03.2007 20:00
Bitiş Tarihi : 01.04.2007 22:30
Yer/Mekan : Kenter Tiyatrosu

Fiyat: Tam: 26 YTL / Emekli-Öğretmen: 21 YTL / Öğrenci: 16 YTL
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Tiyatro Empty
MesajKonu: Geri: Tiyatro   Tiyatro Icon_minitimePerş. Nis. 05, 2007 3:28 am

"Afife Tiyatro Ödülleri"nin 2007 yılı adayları ve özel ödül sahipleri önceki akşam Yapı Kredi Plaza'da düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Yapı Kredi Plazada düzenlenen basın toplantısında açılış konuşması yapan Yapı Kredi Sigorta Sanat Danışmanı Haldun Dormen, 10 yaşındayken, Afife Jale'nin Bakırköy Akıl Hastanesinde kimsesiz ve yoksul bir şekilde öldüğüne ilişkin bir yazı okuduğunu ve çok etkilendiğini belirterek, "O yaşta bile (ben bu hanım için bir şey yapmak istiyorum) dedim kendi kendime" dedi. Dormen, Afife Jale'nin hayattayken alamadığı alkışları "Afife Ödülleri" sayesinde aldığını ve bu sayede birçok insandan daha fazla tanındığını ifade etti. Cem Duygulu, Göksel Kortay, İzzet Günay, Nedret Güvenç, Merih Tangün, Nami Başer ve Serpil Tamur'dan oluşan Seçici Kurul adına konuşan Göksel Kortay, Afife Ödüllerinin Türkiye'de verilen en önemli tiyatro ödülü olduğunu ifade belirterek, "Tiyatroya çok az ödül veriliyor. İnşallah bizlerden sonra da nice yıllar bu ödül sürecek ve değerli sahiplerini bulacaktır" dedi. İstanbul'da 15 gösterimini tamamlamış 100-120 civarı oyunu Seçici Kurul'la birlikte izlediklerini ifade eden Kortay, bu ödüller için aday gösterilmenin çok önemli olduğunu, bu nedenle aday gösterilen tüm sanatçıların seçici kurul için ”kazanmış” sayıldığını söyledi.

İşte özel ödüller

Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü: Osman Şengezer

Nisa Serezli Aşkıner Özel Ödülü: Nejat Uygur

Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü: H.Can Utku

Tiyatroda Yeni Kuşak Özel Ödülü: Emre Erdem

Yapı Kredi Sigorta Özel Ödülü: Şakir Eczacıbaşı

Mansiyona ise Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu kurucusu Hüseyin Arslanköylü layık görüldü.
gamze(mavişim)
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Tiyatro Empty
MesajKonu: Amazon Tiyatrosu   Tiyatro Icon_minitimeÇarş. Nis. 11, 2007 2:38 pm

I love you I love you Merhaba Arkadaşlar... Ben amazon Tiyatrosundan gamze. Sitenize yeni üye oldum. Cansel Elçini bende çok seviyorum. Kırık Kanatlardan beri takip ediyorum. Size merhaba demek için yazdım. Sevgilerimle...
Amazon Tiyatrosu www.amazontiyatrosu.com

Tiyatro
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-