Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

kırık kanatlar haberleri

YazarMesaj
BU-CA
Admin
Admin
BU-CA

kırık kanatlar haberleri Empty
MesajKonu: kırık kanatlar haberleri   kırık kanatlar haberleri Icon_minitimeÇarş. Mart 14, 2007 12:37 pm

Kırık kanatla da yaşanır

Dün yazmıştım, "Artık dizilerin öykülerini senaristler değil, ayrılan oyuncular belirliyor" diye... Bunun son örneği Kanal D'nin Kırık Kanatlar dizisinde yaşandı. Yeni dizi projeleri nedeniyle Cansel Elçin (Cemal Yüzbaşı) ve Özge Özberk (Nazlı) Kırık Kanatlar'dan ayrılma kararı aldılar. Bu gelişme üzerine senaristler ikili için bir "son" hazırladılar. Cemal Yüzbaşı vuruldu. Kahraman yüzbaşı artık yürüyemeyeceğini öğrenince intihar etti. Ardından yavuklusu Nazlı da aynı silahla hayatına son verdi. Evet, intihar da hayatın gerçeklerinden biri. Ancak, intiharın "akla gelen ilk yol" olarak gösterilmesi beni üzdü. Eminim, bu sahne hayatını tekerlekli sandalye üzerinde geçirmek zorunda olan ama yaşama dört elle sarılmaya çalışan gazilerimizi de üzmüştür. Sevdiğini yitiren bir genç kızın, hayata direnmek yerine hemen ölmeyi seçmesi de son derece kötü bir örnek olarak ekrana asılı kaldı. Kuşlar, kanatları kırıldıktan sonra da yaşayabilir. Kırık Kanatlar'ın senaristlerine bu kestirme, özensiz ve toplumsal sorumluluktan uzak "çözümü" doğrusu hiç yakıştıramadım.

Yüksel Aytuğ
http://hatirlasevgili.jconserv.net

kırık kanatlar haberleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-