Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Konserler ve Etkinlikler

2 posters
YazarMesaj
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

Konserler ve Etkinlikler Empty
MesajKonu: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimeÇarş. Mart 28, 2007 2:00 am

Tavsiye ettiğimiz konser ve etlkinliklere burdan bir göz atalım yakınlarımızda bir yerdeyse bu tür organizasyonlara katılalım Wink

Türk pop müziğinin en popüler isimlerinden Levent Yüksel, müzisyen dostlarıyla kurduğu Sıfır KM adlı grup ile Mart ayında da Beyoglu Hayal Kahvesi’nde sahne alacak Repertuar ağırlıklı olarak, Levent Yüksel’in bugüne kadarki tüm albümlerinin öne çıkmamış şarkılarından ve çeşitli yerli ve yabancı cover şarkılardan oluşuyor. Grup, MFÖ, Özlem Tekin, Şebnem Ferah gibi müzisyenlerin sevilen şarkılarını farklı yorumlayarak seslendirecek.

Levent Yüksel’in vokalleri ve perdesiz bas gitarıyla eşlik edeceği Sıfır KM grubunda davulda Volkan Öktem, elektrik gitarda Ant Şimşek yer alıyor. Levent Yüksel’in gün yüzüne çıkmamış şarkılarının yanı sıra; Med-Cezir,Onursuz Olmasın Aşk gibi bazı klasikleşmiş şarkılarını da seslendireceği muhteşem bir performansa hazır olun.

Levent Yüksel ve Sıfır KM şarkılar

28 Mart 2007 - 24 nisan 2007

Yer: Beyoğlu Hayal Kahvesi
Saat: 21.30
Bilgi için: 0216 556 98 00
CnsL_CnsL
tam canselci oldum
tam canselci oldum
CnsL_CnsL

MesajKonu: Geri: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimeÇarş. Mart 28, 2007 2:19 am

Emre Aydın

Afili Yalnızlık albümü ve aynı adı taşıyan şarkısıyla rock listelerinde zirvede yer alan Emre Aydın ilk kez Babylon'da. 2002'de 6. Cadde adlı grupla 1574 adayı geride bırakarak Sing Your Song yarışmasında birinci olan Aydın, başarı grafiğini ilk solo albümüyle sürdürüyor. Emre Aydın, ünlü Amerika'lı yönetmen Yon Thomas'ın yönetimindeki videosu ile dikkatleri üzerine çeken Afili Yalnızlık dışında Hareket Vakti, Git ve özellikle Belki Bir Gün Özlersin şarkıları ile şimdiden büyük bir hayran kitlesinin sahibi oldu.

Emre Aydın - Vokal, Akustik gitar, Dijital piyano
Yusuf Torun - Elektro gitar, Laptop
Gözde Düzer - Bas gitar
Kenan Haliloğlu - Davul

Tarih : 29 Mart Perşembe 21.30
Fiyat : Ayakta 25 YTL Öğrenci 15 YTL
Yer : Babylon Performans Merkezi / Beyoğlu
Adres : Şeyhbender Sokak No: 3 Asmalımescit
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0 212 292 73 68

denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

MesajKonu: Geri: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimeÇarş. Mart 28, 2007 2:28 am

Moğollar

Rock müziğinin doğasından kaynaklanan politik karşı koyuşu yerel ezgi ve motiflerle bezemeyi başaran Moğollar; yıllar önce gönülleri fethediyordu, günümüzde de fethetmeye devam ediyor.

Moğollar, Mustafa Kemal Paşa Kirmasti Cafe’de 35 yılı aşkın müzikal birikimlerini Bursalı hayranlarına seslendirecek. Yaptıkları unutulmaz eserlerle Türk Müziğinde kendilerine özel bir çizgi yaratan Moğollar , Bursa'da unutulmaz bir gece yaşatacak

Sevilen grubun konseri saat 21.00’de başlayacak.

Özellikle Moğollar hayranlarının ve rock müzik dinleyicilerinin kaçırmaması gerektiği bir konser…

Tarih: 10.03.2007
Saat: 21:00
Yer: Kirmasti Kafe-Bar / M.K.PAŞA [?]
Düzenleyen: Kirmasti Cafe
Ücreti: 25 Ytl
CnsL_CnsL
tam canselci oldum
tam canselci oldum
CnsL_CnsL

MesajKonu: Geri: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimeÇarş. Mart 28, 2007 3:11 am

26–31 Mart 2007 tarihleri arasında kutlanan “Kütüphaneler Haftası” kapsamında beyaz perdenin okuma alışkanlığımıza kazandırdıkları üzerine, ‘kitap okumanın’ ve ‘kitap sevgisinin’ sinemada nasıl karşılık bulduğunu örneklerle sunmayı hedefleyen program dizisinde ücretsiz film gösterimleri ve ‘Kitapsız’ Yeşilçam: 7. Sanat Kitabını Arıyor başlığı altında bir açık oturum gerçekleştiriliyor.
Program dizisinde yer alan filmler, çeşitli kültür merkezi ve kütüphanelerde saat 11.00, 14: 00 ve 16: 00’de izlenebilecek. Bu çerçevede ‘Gülün Adı’, ‘Forrester’ı Bulmak’, ‘Mesajınız Var’, ‘Pelikan Dosyası’ gibi Hollywood’un beğenilen filmleri; yerli sinemamızdan ise yönetmenliğini Memduh Ün’ün yaptığı ‘Zıkkımın Kökü’ filmi yer alıyor. Filmlerin ortak noktası, içinde kitap, kütüphane sahneleri bulunması ve kahramanlarının çözümsüz kaldığı noktalarda insanlığın hafızası olan kitaplara başvurmasıdır. Ayrıca tüm filmlerden önce kitap ve kütüphane sevgisini konu alan; yönetmenliğini Ahmet Ünal’ın yaptığı bir “kısa film”gösteriliyor.
Film gösterimleriyle şenlenen haftanın sonunda, 31 Mart Cumartesi günü saat 15.00’de üretim ve yaratıcılığı yeniden hızlanan yerli sinemamızın okuma alışkanlığımıza neler kazandırdığı üzerine ‘Kitapsız’ Yeşilçam: 7. Sanat Kitabını Arıyor başlıklı bir açıkoturum düzenleniyor. Bu açıkoturuma Halit Refiğ, Safa Önal, Prof. Sami Şekeroğlu, Burçak Evren, Ali Murat Güvenve Nihal Bengisu Karaca katılıyor.

Açıkoturum:
‘Kitapsız’ Yeşilçam: 7. Sanat Kitabını Arıyor

31 Mart 2007, Cumartesi, Saat: 15.00
Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi

‘Bu konuyu siz bana açtığınızdan beri düşünüyorum, acaba hangi Türk sinemasında kitap ya da kütüphane unsuru var diye, doğru dürüst bir örnek hatırlayamadım doğrusu.’
Giovanni Scognamillo (Sinema Tarihçisi-Yazar, Türkiye)

‘İnsanın türlü araçları arasında en şaşırtıcı olanı, hiç kuşkusuz kitaptır. Mikroskop ile teleskop, görme yetimizin uzantısıdır; telefon sesin uzantısıdır; saban ile kılıç insan kolunun uzantısıdır. Kitap ise bambaşka bir şeydir: İnsan belleği ile düşgücünün uzantısıdır.’
Jorge Luis Borges (Edebiyatçı-Yazar, Arjantin)

Size bir kitabı hatırlatan kaç Türk filmi hatırlıyorsunuz? Beyaz perdenin okuma alışkanlıklarımıza neler kazandırmadığını konuşmalı mıyız? Yukarıdaki soruların cevabını merak ediyorsanız bu açıkoturuma katılmalısınız. Yazar, akademisyen ve sanatçılar, son dönemde yeniden hareketlenen Türk Sineması ve beyaz perdenin kitap okuma alışkanlığına kazandırdıkları üzerine konuşacaklar. Başkanlığını Burçak Evren’in yaptığı açık oturumun konukları, yönetmen Halit Refiğ, senaryo yazarı Safa Önal, akademisyen Prof. Sami Şekeroğlu, sinema yazarı Ali Murat Güven ve gazeteci-yazar Nihal Bengisu Karaca’dan oluşuyor.
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

MesajKonu: Geri: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimePerş. Mart 29, 2007 1:40 am

İzmir'de oturan arkadaşlar için iyi bir haftasonu seçeneği Wink

Nev & Sarp
Tarih : 31 Mart Cumartesi, 21:00
Mekan :Ooze Venue
Adres : Kazım Karabekir cad.no:46 Bornova Ata durağı Bornova Izmir

Fiyatlar :23 YTL

Ön bilgi
- Etkinlikte yaş sınırı yoktur.
- Alkollü içki satışı vardır.
- Belirtilen saat kapı açılış saatidir.
- Etkinlik alanı içine video, fotoğraf makinası vb. digital kayıt cihazları alınmayacaktır.
- Ooze Venue, etkinlik için uygun olmadığını tespit ettiği kişileri, bilet ücretini iade etme koşulu ile mekana almama veya mekandan çıkarma hakkına sahiptir.
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

MesajKonu: Geri: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimePerş. Mart 29, 2007 1:56 am

M.F.Ö. İzmir'de

Tarih : 06 Nisan Cuma, 21:00
Mekan : Ooze Venue
Fiyat : 23 YTL

- Etkinlikte yaş sınırı yoktur.
- Ooze Venue, etkinlik için uygun olmadığını tespit ettiği kişileri, bilet ücretini iade etme koşulu ile mekana almama veya mekandan çıkarma hakkına sahiptir.

MAZHAR FUAT ÖZKAN

Türkiye'nin en önemli ve köklü grubu olan MFÖ, müzik dünyamıza tümüyle kendilerine ait söz ve bestelerden oluşan albümleri, yurtiçi ve yurtdışı konserleri ve aldıkları sayısız ödüller ve getirmiş oldukları yeniliklerle pop müzik tarihinin simgesi olmuşlardır.
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

MesajKonu: Geri: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimePerş. Mart 29, 2007 3:52 am

Dolapdere Big Gang sevenlere

Yer: Chicago Bulls Bar
Tarihler: 14.04.2007~14.04.2007
23:30
Telefon: 0216 456 31 23
Adres: Mozaik Çarşı T-14 No:1 Ataşehir
Bilet Ücreti: 34 YTL
Nereden Alırım: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Chicago Bulls Bar
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

MesajKonu: Geri: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimePerş. Mart 29, 2007 3:54 am

Keremcem Sevenlere

26 Nisan Perşembe Saat 20:00

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi`nin Nisan ayındaki son etkinliği ise pop müziğin genç yıldızlarından Keremcem`in vereceği konser olacak. Son albümü "Aşk Bitti" ile hayranlarının sayısını artıran Keremcem, albümü için : "<İ>Tanıdığınız günden beri benden duymaya alışkın olduğunuz aşk şarkıları bunlar... Yepyeni şarkılar, ama aynı yürekten çıktılar....
Yapılan işin ne kadar kıymetli olduğunun tek göstergesi: dinleyenin beğenisi...." diyor...

Yer: Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi SGM
Tarihler: 12.04.2007~12.04.2007
Saat:20:00
Telefon: 0216 483 90 27 - SGM
Adres: Sabancı Üniversitesi, Orhanlı Tuzla
Bilet Ücreti: Tam: 7 YTL Öğrenci: 4 YTL
Nereden Alırım: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve SGM
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

MesajKonu: Geri: Konserler ve Etkinlikler   Konserler ve Etkinlikler Icon_minitimeCuma Mart 30, 2007 9:34 am

Jay Jay Johanson

Jay Jay Johanson Balans'ta Kırık romantizmin İsveçli cool temsilcisi Jay Jay Johanson, 14 Nisan Cumartesi akşamı Balans sahnesinde. Özellikle melankolik vokal karakteriyle ve sıra dışı görüntüsü ile tanınan Jay Jay Johanson, 2003'te yayınladığı "Antenna" albümünden önce trip - hop tarzı ile fakat bu albümden itibaren daha çok electro - clash saflarında yer almakta. Bu albümden çıkan "On The Radio" ise en iyi bilinen şarkılarından birisi. 38 yaşındaki şarkıcı ve şarkı yazarı, tüm albümlerinden seçilmiş şarkıların yanı sıra, son albümü "The Long Term Physical Effects Are Not Yet Known"daki şarkılarının da yer aldığı bir repertuarla sahnede olacak. Jay Jay Johanson'a konserinde davulda Magnus Frykberg, klavye ve tuşlu çalgılarda Erik Jansson, basta ise Johan Skugge eşlik edecek.

Tarih : 14 Nisan Cumartesi 21.00
Fiyat : 40 YTL
Yer : Balans Music & Performance Hall
Adres : Balo Sk. No: 22
Beyoğlu İstanbul
Tel : 212 251 70 20

nisan ' a daha gelmedik ama buraya eklemek zorunda hissettim .. İstanbul'da olan arkadaşlar bu fırsatı kaçırmayın derim Wink

Konserler ve Etkinlikler
1 sayfadaki 1 sayfası