Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

dizimiz hakkındaki haberler

4 posters
YazarMesaj
god is love
SÜPER MOD
SÜPER MOD
god is love

dizimiz hakkındaki haberler Empty
MesajKonu: dizimiz hakkındaki haberler   dizimiz hakkındaki haberler Icon_minitimeC.tesi Mart 24, 2007 9:59 am

arkadaşlar dizimiz hakkındaki haberleri buraya ekleyebilirsiniz...
http://canselchin-berensaat.editboard.com
god is love
SÜPER MOD
SÜPER MOD
god is love

MesajKonu: lale mansur vatan tv   dizimiz hakkındaki haberler Icon_minitimeC.tesi Mart 24, 2007 10:01 am

’Gençler bizi not alarak izliyor’

’Hatırla Sevgili’de Nezahat’i canlandıran Lale Mansur: “Diziyi çekerken o döneme ait dudağımı uçuklatan detaylar öğrendim. Korkunç bir haksızlık yapılmış. Şu an 20’li yaşların başındakiler o dönemle ilgili kitaplar alıp okumaya başladılar. Not alarak izleyenler bile var diziyi... ”

* ’Hatırla Sevgili’nin ciddi fanatikleri var. Dizinin gidişatıyla ilgili siz neler düşünüyorsunuz?

Başından beri bunun böyle olacağını biliyordum. İlk önce karakterlerin tanıtımı, Büyükada’da çekiyoruz diye nostaljik bulunmuştu. Ama ne olacağı belliydi. 8’inci bölümden sonra kimsenin bizi tutamayacağı ortaya çıktı. Şimdi bu akşam 13’üncü bölüm yayınlanıyor ve dizinin önlenemez bir yükselişi var artık. Çünkü böyle bir dizi Türk televizyonlarında ilk kez yapılıyor. Özellikle gençlerimizin hiç bilmediği yakın tarihimizi anlatıyoruz.

* Halktan, özellikle gençlerden nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Ada’da süper markette çalışan bir genç kız, ‘Diziyi seyrederken kağıt kalemle oturuyorum’ dedi. ‘Niye?’ dedim. ‘Dizide bazı kelimeler geçiyor çok hoşuma gidiyor. Ne anlama geldiğini çok merak ediyorum, o yüzden not alıyorum ve araştırıyorum’ dedi. Bazı arkadaşlarımın şu an 20’li yaşlarının başında olan çocukları o dönemle ilgili kitaplar alıp okumaya başladılar. Çok ciddi bir geri dönüş alıyorum. Bu diziyi çok geniş bir sosyal çevre izliyor. Özellikle gençler şaşılacak şekilde ilgi gösteriyorlar. Tabii o dönemi yaşayanlar, hele o dönemde Demokrat Parti milletvekili olanlar bu diziyi nasıl kaldırıyorlar hiç bilemiyorum. Ben çekerken bile çok kötü oluyorum. Hele mahkeme salonuna girince o kadar kötü olduk ki inanın birebir aynısını yapmışlar.

* Rıza ve Nezahat karakterleri gerçek mi peki?

Bunlar gerçekten yaşandı, gerçekten söylendi. Hepsi tutanaklardan alınan bilgiler, uyduruk hiçbir şey yok dizinin içinde. Rıza ve Nezahat karakteri gerçekte yok ama biz bu karakterleri o dönemde üç-dört ayrı ailenin yaşadığı şeyleri birebir birleştirip bir aile olarak kurguladık. Bu tabii bazı insanların özel hayatlarına girmemek için alınan çok doğru bir karardı. Amacımız gerçekleri yansıtmak.

* Nezahat’in nasıl duracağını, nasıl bakacağını, nasıl oturup kalkacağını neye göre tespit ettiniz?

Annem, babam benden oldukça büyüktür. Babam 56 yaşındaymış ben doğduğumda. Tabii buna bir de halamlar, teyzemler ve dedemler eklenince kendi kuşağımla birlikte dört kuşağın örf, adet, gelenek ve hal hareketlerini biliyorum. O nedenle hiç zorlanmadım.

* Nezahat nasıl bir kadın?

Bu karakteri oynamayı ben istedim. Kocasının kanatları altında, dünya meselelerine hiç kafa yormayan, aman herkes doysun, arada küslük olmasın, herkes mutlu olsun tarzında iyimser bir kadın. Kocasına da aşık. Böyle mırıl mırıl yaşayıp giderken yavaş yavaş ne olup bittiğini anlamaya başlıyor. Gerçeklerle yüzyüze kalıyor. İlk defa faturalarla uğraşmak zorunda kalıyor. Kocasına belli etmeden ve üzmeden para kazanıp ailenin geçimini sağlamaya başlıyor. Fakat bunları sertleşmeden, karakterini değiştirmeden çok hoş bir şekilde taşıyor. Kızıyla arasında bir konuşma vardı ki o beni çok etkilemişti. Kızı Yasemin, Nezahat’e ‘Peki aldatıldığını öğrendiğinde bunu babama söylemedin mi?’ diyor. Nezahat’in verdiği cevap ise, ‘Bunu bir kere söylersem o ilişki, eskisi gibi olmaz artık. Onu utandırmak istemedim’ diyor.

* Siz Lale Mansur olarak aldatıldığınızı öğrenseniz nasıl bir tepki verirsiniz peki?

Bence aldatma diye bir şey yok. Ben evlendiğim insanın tapusunu almadım. İstediği insanla birlikte olabilir. Hatta aşık bile olabilir. Şu anda eşimle (Cem Mansur) birlikte olmaktan mutlu olduğum için ve sevdiğim için birlikteyim. Ama bu yarın bile değişebilir. Hayatın karşımıza ne getireceğini hiç kimse bilemez. Biriyle birlikte olmuş olsa bunu ben bilmiş olsam ‘Olabilir bu yasak değil’ diye bakarım.

* Böyle bir durumda evliliğinizi devam ettirir misiniz?

Evlilik diye görmüyorum, beraberlik olarak görüyorum ve niye belediyeye gidip imza attığımı da bilmiyorum. Hep çocuk sahibi olacağımı düşünüyordum o yüzden herhalde. Koşturmaca içinde seneler geçti. Ama bilseydim ki çocuk yapmayacağım, o vakit evlenmeyi de düşünmezdim. Önemli olan sevgiyle birlikte olmak. Yoksa evlilik dediğin sadece mal mülk üzerine bir şey.

EVLATLIK ALABİLİRİM

* Çocuk özleminiz var mı?

Bir ara farkına vardım ki çok geç kaldım. Oysa ki hep genç anne olmak isterdim. İllaki Cem’e ve bana benzeyen bir varlığın olması çok önemli değil. Çok mutlu bir ortamda bir insanın yetişmesi önemli olan. Bunu yapmayı düşünüyorum. Ortada kimsesiz olan birçok bebek var. Bir ego tatmini olarak değil de bir başka insanın yaşamına katkıda bulunmak olarak görüyorum.

* Rıza Bey ölmüyor. Bundan sonra neler olacak?

Rıza ölmüyor geri geliyor ama başka bir Nezahat ile karşılacak şimdi. Kocasını yine seviyor ama artık çalışan, hayata daha farklı bakan bir kadın oldu Nezahat.

* Nezahat kızının hamile olduğunu öğrenince ne yapacak?

Çok sevinecek. Nezahat’e çocuk olsun, bebek deyin yeter ki.

* Bu diziyi çekerken bilmediğiniz gerçeklerle karşılaştınız mı?

Dudağımı uçuklatan detaylar öğrendim. Korkunç bir haksızlık yapılmış. Bu olayın karşılığı katiyen idam değil. Konuyla ilgili epey kitap okudum. Tutanakları okudum, birçok anı kitabı da okudum. Halen de okumaktayım.

HEM TİYATRO HEM SİNEMA

* Bir de tiyatro oyununuz ve Mart ayında vizyona girecek ‘Mutluluk’ adlı bir sinema filminiz var...

‘Mutluluk’ filminde konuk oyuncu gibiyim. Çok iyi bir öğrenim görmüş, zannedersem hiç çalışmamış, snop, yukardan bakan, çok zengin bir kadını oynuyorum. Tiyatro oyunumuz ‘Antiloplar’ ise Afrika’da geçen bir oyun. Bekir Aksoy ve Cüneyt Türel ile oynuyoruz. Bu sene tesadüfen Afrika’ya gittim ve döndüğüm günün ertesi sabahı bu rol teklif edildi. Işın Kasapoğlu’nun hazırladığı oyunu Aksanat’ta Cumartesi günleri sahneliyoruz.

‘Buhar çıkmasın diye ağzımıza buz alıyoruz’

* Bir dönem dizisi olduğu için çekimlerde zorlandığınız anlar oluyor mu?

İşin en zor tarafı hep Mayıs, Haziran, Eylül aylarını çekiyoruz. Masmavi gök ama adada kar yağıyor ve üzerimizde incecik şeylerle çekim yapıyoruz. İşte o çok zor oluyor. Buhar çıkmasın diye ağzımıza buz alıyoruz.

‘Annemin giysilerini giyiyorum’

* Nezahat çok şık giyinen bir kadın... Bu kıyafetleri nereden buluyorsunuz?

Dizide giydiğim birçok kıyafet annemin... Annem benden kısa boylu fakat, eskiden kadınlar etek, elbise diktiklerinde kumaşların fazla gelen kısımlarını kesmeyip pay olarak içine kıvırırlarmış. Annemin bütün kıyafetleri de böyle olduğu için uzatıp kendime uygun hale getirdim. Kısa gelenleri de başka oyuncu arkadaşlara veriyoruz. Tabii o dönemin kıyafetlerini eski Ses dergilerine bakarak çok ciddi bir araştırma yaparak hazırlıyoruz.

Bu akşam neler olacak? Ahmet nikahı engelleyecek mi?

Bir süre daha Amerika’da kalmaları kesinleşen Gürsoy ailesi paraya sıkışır. Ahmet para temin etmek üzere İstanbul’a doğru yola çıkar. Yasemin ve Necdet evlilik kararlarını ailelerine açmışlardır. Nikah, Kayseri Cezaevi’nde Rıza’nın huzurunda gerçekleşecektir. Yasemin’i İstanbul’da bulamayan Ahmet onun Kayseri’ye gittiğini öğrenir. Ahmet bu evliliğe mani olmak için peşlerinden gider.
god is love
SÜPER MOD
SÜPER MOD
god is love

MesajKonu: sabah gazetesi merak edilenler!!!   dizimiz hakkındaki haberler Icon_minitimeC.tesi Mart 24, 2007 10:02 am

Müzik dizilerin reytingini artıran bir araç oldu..!
atv'nin Adnan Menderes döneminden izler taşıyan dizisi 'Hatırla Sevgili'nin müzikleri de hikayesi kadar büyük ilgi görüyor. İnternetten en çok indirilen parçalar arasına giren dizinin müziklerini Kemal Sahir Gürel, Erdal Güney ve Hüseyin Yıldız hazırlıyor.

Günümüzde artık dizilerin soundtrack'leri, dizinin hikayesi, oyuncuları ve yönetmeni kadar önemli hale geldi. Melodisi ilgi çeken, sözleri dilimize yerleşen müzikler, dizilerin reytinglerini bile etkiliyor. 'Bir İstanbul Masalı', 'Asmalı Konak', 'Zerda' ve 'Aliye' gibi yayınlandıkları dönemde yüksek reyting alan dizilerin müzikleri hâlâ unutulmadı. atv'nin Adnan Menderes döneminden izler taşıyan dizisi 'Hatırla Sevgili'nin müzikleri de en az senaryosu kadar büyük ilgi görüyor. Dizinin 'Zor Yıllar' isimli şarkısı, internetten en çok indirilen parçalar arasında... Dizinin başarılı müziklerine, Kemal Sahir Gürel, Erdal Güney ve Hüseyin Yıldız adlı 3 müzisyen imza atıyor. Gürel, dizi müziklerinin, dizilerin reytinglerini artırmada önemli bir araç olduğunu söylüyor.

* 'Hatırla Sevgili'nin jenerik müziğinin, 'Hatırla Sevgili' adlı şarkı olmasına siz mi karar verdiniz?
Kemal Sahir Gürel: Bizim fikrimiz değildi. Proje mimarının ve senaristlerin görüşüydü. 'Hatırla Sevgili' şarkısı olmasıydı, özgün bir jenerik düşünürdük. Müzikal olarak yeniden bestelediğimiz bir sürü ezgi de var.

Genel dokuya uygun sözleri var

* Dizide 'Hatırla Sevgili' şarkısının ikinci versiyonuymuş gibi görülen ve izleyenler tarafından çok beğenilen 'Zor Yıllar' kime ait?
K.S.G.: Erdal'ın bestesi, sözleri de kardeşi Mustafa Nohut'a ait. Söyleyen de vokalistimiz Eylem Aktaş.

Erdal Güney: Sözleri, Mustafa genel dokuya uygun olarak yazdı. Bir anlamda müzik diliyle film çekiyoruz. Bizim cast'ımızda; hangi enstrümanın çalınacağı, hangi eserlerin olacağı, nasıl düzenleneceği ve hangi makamsal yapıların seçileceği yer alıyor.

* 'Hatırla Sevgili'nin Adnan Menderes'in en sevdiği parça olduğu söyleniyor!
K.S.G.: Adnan Menderes'in en sevdiği şarkı 'Nihansın Dide'den... Ama bu, Menderes'in öz yaşamı olmadığı için bu şarkıyı koymadık.

* Müzikleri nasıl hazırlıyorsunuz?
K.S.G.: Dizi çekilmeye başlanmadan önce, ilk 2-3 bölümün senaryosu bize veriliyor. Bu bilgilerden ve proje yönetmenleriyle birlikte yürüttüğümüz çalışmalardan sonra kafamızda bir müzik tarzı geliştiriyoruz. O dizinin özgün rengine ve görüntü dokusuna, hikayesine uyabilecek bir müzik tarzıyla yola çıkıyoruz. Dizi sürerken bize, önce görüntüleri gönderiyorlar. Her yeni bölümde o görüntülere bakarak müzik yerleştirmesi yapıyoruz.

* Türkiye'de soundtrack kültürünün önem kazanması hakkında ne düşünüyorsunuz?
K.S.G.: Türkiye'de bir dizi geleneği oluştu. Müzik endüstrisi ise kendi içinde bitti. Müzik endüstrisi korsan CD'ler ve MP3 furyasının başlamasıyla beraber kendi içinde bitti. Müzik de bu dizilerin içerisinde kendine yeni bir yol buldu. Bir şarkı; 70'lerde 45'liklerde, bundan 10 sene önce bir albümde popüler oluyordu... Şimdi ise bir dizide gözde olmaya başladı. Müzik, aslında dizilerde stratejik bir öneme sahip. Dizilerin reytinglerini artıran bir araç olabiliyor. Aslında müzik, kendi yolunu kaybetti. Dizi ve sinemayla kendini ifade etmeye başladı.

* Dizi müziği kelimesi ilk hangi dizi ile kullanılmaya başlandı?

K.S.G.: Aslında 1970 döneminde Türk Sineması'nda da vardı! 'Hasretinle Yandı Gönlüm' gibi... Bu şarkı bir filmden sonra popüler olmuştu. Ama '80 sonrası ve dizi olarak düşünürsek, 'Süper Baba'. Dizi müziklerini satın alıp dinleme ise 'Yılan Hikayesi'yle başladı.

* Bu alanda kimleri beğeniyorsunuz?
K.S.G.: Kıraç'ın kendine has bir tarzı var. 'Ihlamurlar Altında'daki Nail Yükseler, 'Hırsız Polis'teki Cem Yıldız... Gökhan Kırdar, alanında çok başarılı.
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

MesajKonu: Geri: dizimiz hakkındaki haberler   dizimiz hakkındaki haberler Icon_minitimeSalı Mart 27, 2007 2:45 am

Hatırla Sevgili dizisinin Nezahat'i Lale Mansur: 60'li yillarin orf, adet ve yasayis tarzini bilmek dizide bana cok yardimci oldu. O donemden Nezahat gibi cok kadin taniyorum... Teyzelerim, halalarım... Hepsi birer Nezahat'tı....

Oyunculuga ilk filmi 1992 yilinda Dus Gezginleri ile Altın Portakal kazanarak hizli bir giris yapan Lale Mansur, su aralar atv'deki "Hatırla Sevgili" isimli dizi ile gundemde. Dizide Adnan Menderes hukumetinde milletvekili iken, darbe sonrasi hapse dusen Riza'nin (Engin Şenkan) esi Nezahatı'i canlandiran Mansur sorularimizi yanitladi.

* Hatırla Sevgili'de kendinizden cok farkli bir karakteri canlandiriyorsunuz... Nasil bir kadin Nezahat sizce?

Aslinda birkac karakter teklif edilmisti, ben iclerinden Nezahat'i sectim. Çok hos, cok keyifli bir rol. Hayatın icinde cok degisen bir karakter. Onun icin cok hosuma gitti ki epey bir Nezahat taniyorum o donemden: Teyzelerim, halalarım...

* O zaman sizin icin kolay olmustur Nezahat rolune adapte olmak...

Daha onceki jenarasyonlari bilmek; ne yaparlar, nasil oturur, kalkarlar, orf ve adetleri nelerdir, epey bir gozlemim var. Bu bana yardimci oldu.

* Peki bir doneme isik tutan bir dizi... Size gelen tepkiler nasil?

Çok onemli bir dizi bence. İlk kez Turkiye'de yakin tarihimizle ilgili bu kadar ciddi bir dizi cekiliyor. Bir Altın Portakal kazandigimda tepki almistım. Altın Portakal'dan sonra bir de simdi bu dizi ile cok konusuldum. Çok fazla izleyeni var 'Hatırla Sevgili'nin...

* Altın Portakal size neler getirdi peki?

Altın Portakal'in gercekten benim kariyerimde cok onemli bir rolu oldu. Çunku ilk filmimle aldim. Benim jenerasyondan gelen tecrubeli oyuncular vardi o siralar. Zuhal Olcay, Derya Baykal gibi... Benim o acigi kapatmak icin cok calismam gerekiyordu. Çalismaya da devam ediyorum. Bu yaz New York'a gidip orada oyunculuk dersleri alacagim. Çalismanin ve kendini egitmenin sonu yok. İlk basladigin seneye gore cok daha deneyimliyim artık.

* İlk basladiginiz yillardaki Turk sinemasi ile simdiki Turk sinemasini karsilastırir misiniz?

Şu anda bence cok iyi. Buyuk-kucuk giseye yonelik her turlu yapim var. Ama halen bir sektor degil. Mesela bir sendikamiz yok. Yani 23 saat calistırilabiliyoruz. Özellikle televizyonda... Mesela yurtdisinda diziler yarim saat. Biz sanki bir sinema filmi cekiyoruz her hafta. Çok haksiz bir sey.

* Sendika ile ilgili sizin calismalariniz var mi?

Yok malesef. Zamanim hic yok. Dusunce ozgurlugu ile ilgili, Green Peace gibi destekledigim sivil toplum orgutleri var ama sendika calismalarim yok.

* Bos zamanlarinizda neler yaparsiniz?

Son iki senedir cello calisiyorum. Herkesin bir enstuman calmasi lazim diye dusunuyorum. At biniyorum. Epey bir ara vermistim. Ve seyahat ediyorum.

* Evlilik iyi gidiyor, cocuk dusunuyor musunuz?

Evet 24 yildir guzel giden bir evliligim var. Ama cocuk dusunmuyoruz.

sabah gazetesinden alıntıdır.
denizzz
cansel için öldüm
cansel için öldüm
denizzz

MesajKonu: Geri: dizimiz hakkındaki haberler   dizimiz hakkındaki haberler Icon_minitimeSalı Mart 27, 2007 2:49 am

[b]

Hatırla Sevgili dizisinin adiyla butunlesen sarkisini genc konservatuvar ogrencisi Eylem Aktas seslendiriyor. Dizinin tum parcalarini ise uc usta muzisyen Kemal Sahir Gurel, Huseyin Yildiz ve Erdal Guney hazirliyor.

Bu muzik aska ve 68 kusagina dair

Bir donem dizisi olan Hatırla Sevgili'nin müziği, senaryosuyla muthis bir uyum sergiliyor. Muzisyenler Kemal Sahir Gurel, Huseyin Yildiz ve Erdal Guney bu durumun, o donemin yigit insanlarina karsi hissettikleri saygi ve sevgiden kaynaklandigini soyluyor.

Adnan Menderes donemini isleyen ve 80'li yillara kadar ilerleyecek olan Hatırla Sevgili dizisi, muzikleriyle de buyuk ilgi goruyor. Özellikle dizinin yayinlanan son bolumundeki Deniz Gezmis goruntulerinin uzerindeki fon müziği, insanin tuylerini diken diken ediyordu. Dizi icin hazirlanan diger muzikler ve secilen eski parcalar da goruntuleri cok iyi tamamliyor. Tum bu melodiler uc usta muzisyenin elinden cikiyor. Yemin ve Dicle gibi yeni dizilerin müziğine de birlikte imza atan Kemal Sahir Gurel, Huseyin Yildiz ve Erdal Guney ile Hatırla Sevgili uzerine konustuk.

'İÇİMİZDEN GELİYOR'

- Yaptiginiz besteler senaryo ve goruntulerle cok ortusuyor. Ayrica izleyiciyi cok etkiliyor. Nasil basariyorsunuz bunu?

- Kemal S.Gurel: Farkli bir durum var tabii burada. Biz dizide anlatilanlarin yabancisi olan insanlar degiliz. Yani biz, aslinda o duyarliliklarla buyumus insanlariz. O donemin butun muhalif ve yigit insanlarina karsi hissettigimiz saygi ve sevgiden; o kulturun bir parcasi olmaktan da kaynaklanan bir sey bu. Dolayisiyla yeniden bir kesif yok orada, icimizden gelen seyler.

- Yani bu dizi sizin icin ayrica manevi bir deger tasiyor.

- Huseyin Yildiz: Kesinlikle. Turkiye'nin kronolojisi bir kere. 68 kusagi var, yakinda benim yasadigim kusak 70'ler gelecek mesela.

- Erdal Guney: Bir de hepimiz o donemin, farkli yas kesitlerinde acilarini yasadik. Turkiye'deki bircok insan gibi. Şimdi bizim bu dizide bunlara sanatimizla yanit verebilme sansimiz var. O yuzden kendimizi coskulu hissetmememiz mumkun degil.

- Dizideki hangi parcalar size ait degil?

- H.Y: Butun temalar bize ait. Onun disinda Mehmet Gureli'nin parcasi var orada, Ömer Hayyam'in bir siiri, o bizim degil. Bir de klasik Turk sanat müziği parcalari bizim degil tabii. Onlar orijinal halleriyle kullaniliyor. Onun disindakilerin hepsi bizim.

- Hangi temalar onlar?

- A.G: Kendi acimizdan uc ayri doku var. Biri duygulari tarif eden, biri dizinin yari belgesel ozelligine ve politik iklimine uygun, digeri de donemin dokusuna uygun. Bunlari yaparken de surekli paylasimla cikmiyor. Hepimiz durdugumuz yerden bir seyler uretiyoruz, onlarin icinden hangileri uyuyorsa oyle bir uygulama yapiyoruz.

GEZMİŞ'E HALK MÜZİĞİ

- H.Y: Mesela dizinin, gazete sayfalarinin bantta donusuyle baslayan bolumunde, Kemal'in yaptigi Fırtına isimli ezgi, tamamen o siyasal ya da belgesel tadi veren bir muzik. Deniz Gezmis goruntulerinin uzerine yapilan muzik de halk müziği ezgisi.

- Soundtrack'i ne zaman cikiyor?

- K.S.G: Bu dizinin yapimcisi atv. Kanalin, diziyle ilgili baska calismalari da olacak ve sanirim mayis ayinda seyirciyle bulusturacak. Biz de soundtrack'i mayis ayina hazirliyoruz.

Kaynak : SABAH
berrina
yeni geldim
yeni geldim
berrina

MesajKonu: Geri: dizimiz hakkındaki haberler   dizimiz hakkındaki haberler Icon_minitimeCuma Nis. 06, 2007 2:40 am

Yasemin, Ahmet’i mi yoksa Necdet’i mi seçmeli?
Yasemin yol ayrımında... Bir yanda deli gibi sevdiği, hayatının aşkı Ahmet, diğer yanda yıllarca kızına babalık yapmış ve onu ortada bırakmamış Necdet... Yasemin hangisini seçecek? Ahmet’le mi gidecek yoksa kızını baba bildiği Necdet’ten ayırmamak için acı çekmeye devam mı edecek? Biz de ünlülere sorduk. Siz olsaydınız ne yapardınız?

Ece Gürsel: Vefa duygusu üstün gelir
“Aradan yıllar geçmiş. Bir hayat kurmuşum ve sevdiğim adam geri dönmüş. Zor bir durum... Çocuğuma kim sahip çıktıysa babası odur bana göre. Sevgiliyle gitmek yanlış, vefa duygusu üstün gelir.”

Seray Sever: Yıllarca emek vermiş bir adam var
“Evet ikisi de istemeden bu duruma sürüklenmişler ama bir kere sevgiliden hamile kalmak etik değil, evlenip öyle yapılmalıydı çocuk... Bana göre çocuğun gerçek babasıyla gitmek yanlış, sonuçta yıllarca verilen bir emek var ortada.”

Aylin Coşkun: Aşk galip gelir...
“Ortada ciddi bir evlilik yok, işin içinde cinsellik de yok. Sadece vefa ve evlilik kavramı var. Gerçekten çok zor bir durum... Aşk galip gelir bence...”

Ayça İnci: Çocuğa gerçek babası anlatılmalı
“Mantıklı davranıp yuvayı bozmamak gerekir. Sonuçta fedakarlık yapan bir erkek var. Ama aşk da çok kutsaldır. Doğru olan çocuğa gerçek babasının anlatılmasıdır.”

Deniz Çakır: Ben aşkı tercih ederim
“Gönülden vefayı tercih etmek geçerken, aşkı tercih ederim. Ben de Yasemin gibi sevgilimle gitmek isterdim herhalde. Duygular önemli.”

Zeyno Üstünışık: Vicdan azabı pahasına giderdim...
“Aklım emek veren kişiden gönlüm sevdiğimden yana olurdu. Sevdiğim erkeği tercih ederdim sanırım. Vicdan azabı pahasına giderdim.”

Bu akşam neler olacak?
Ahmet koleraya yakalandı
Yasemin’in kararı ne oldu? Necdet’i terk edip Ahmet ile birlikte gitti mi? Kıbrıscık’a dönen Ahmet kolera salgınının başladığını haber alır. Ağır vakaların ve bir ölümün meydana gelmesi onu endişelendirir. Ayla’dan yardım ister. Ayla kasabaya gelir. Bu arada Ahmet de koleraya yakalanır. Tedavi altındayken onu bekleyen büyük bir sürpriz vardır.

Vatan TV
BU-CA
Admin
Admin
BU-CA

MesajKonu: Geri: dizimiz hakkındaki haberler   dizimiz hakkındaki haberler Icon_minitimePtsi Nis. 09, 2007 9:21 am

haberin tümü

Dizideki aşk üçgeni gerçek oldu

Detaylı Resim için tıklayınız Hatırla Sevgili dizisinin genç yıldızı Beren Saat önce Cansel Çetin'le yakınlaştı, sonra diğer rol arkadaşı ile birlikte olmaya başladı

09.04.2007

Güzel oyuncu dizide olduğu gibi özel yaşamında da önce Cansel Elçin (Ahmet) ile duygusal yakınlık kurdu. Sette başlayan bu ilişki herkesin dilindeyken Ceren Saat bu kez yine senaryoda olduğu gibi rotayı Necdet karakterini canlandıran Okan Yalabık’a (Necdet) çevirip yeni bir aşka yelken açtı. Magazin dünyasında kulaktan kulağa dolaşan iddiaya göre, şimdi iki erkek oyuncu bu yüzden selamı sabahı kestiler. Cansel Elçin’in dizi setinde mecbur kalmadıkça çiftle konuşmadığı belirtiliyor.

Haber: Gülden AVUÇ

http://hatirlasevgili.jconserv.net

dizimiz hakkındaki haberler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-